Jazyky bez barier

Program pro usnadnění výuky jazyků nejen pro dyslektiky

Vánoce, děti a angličtina

16. prosinec 2016

V online knihově máme 8 anglicko-českých souborů na téma Vánoce. Navštivte s námi vánoční besídku, najezte se v restauraci, nahlédněte do mateřské školky k paní učitelce Alici i na tři základní školy, kde jsou paní učitelky Milada, Alena a Elizabeth. Vánoce máme i v učebnici a jestlipak víte, jak se řekne anglicky jmelí?

Užívejme si vánoční náladu a pomozme dětem zvládnout nová anglická slovíčka s vůní stromečku, tajemstvím dárků i světly svíček.

Soubory označené */ mohou uživatelé v panelu nástrojů přepínat mezi angličtinou rodilého mluvčího a angličtinou českých dětí.

Pro nové zájemce o bezbariérovou výuku připomínáme, že vstup do online knihovny je v rubrice „5. Online knihovna.“ Vyberte si soubor, který vás zajímá a klikněte na ikonku „Spustit prohlížeč“. Když kliknete na obrázek, program mluví. Využití metodických her a funkcí je intuitivní, k dispozici jsou i návody v rubrice „2. Ke stažení“ a videa v rubirce „10. Videokanál“.

Vánoční hra (Vánoce) */

Paní učitelka našla na stránkách Oxford University Press pěknou hru. Děti měly úspěch na besídce a také zpracování v souboru JBB je krásné. Obsahuje celkem 33 vět ve dvou částech.

Vánoční menu v restauraci (Vánoce) */

Téma – jídlo / gastronomie Klasické české pokrmy, které si hosté rádi objednávají v restauraci o Vánocích.

Vánoce s Alicí */

Téma – svátky Vánoční hraní na MŠ U Stadionu ve Velké Bíteši Klíčová slova: žákovská konference

Vánoce s Miladou */

Téma – svátky Vánoční učení na ZŠ Sadová ve Velké Bíteši

Vánoce s Elizabeth */

Téma – svátky Vánoční učení na ZŠ Gutova v Praze 10

Vánoce s Alenou

Devět slovíček a výrazů na téma Vánoce od dětí ze ZŠ Brigádníků v Praze 10.

Start with Click New 1 – Lekce 25 a 26 – slovíčka – Christmas – Vánoce

Z učebnice Start with Click New 1 – Slovíčka z lekce 25 a 26 – Díky paní učitelce Renátě Řimnáčové – dala se do práce krok za krokem, vytrvale a systematicky.

Jmelí

Jmelí pětkrát jinak. Stejné slovíčko, ale různé obrázky. Zde je krátký příběh tohoto souboru: Na prosincové setkání učitelů angličtiny a dětí z dětských domovů s Danem Bárou přinesl jeden pan ředitel krásné jmelí. Jak pomoci dyslektikům uchopit slovíčko v psané a mluvené formě? Hrát si. Děti měly zážitek ze setkání s Danem Bártou, a také se učily učit se.

Projekt podporují: