Jazyky bez barier

Program pro usnadnění výuky jazyků nejen pro dyslektiky

Archiv článků

Středoškoláci s dyslexií a maturita z angličtiny

11.4.2019

Před časem mě oslovila paní Hana Kačaras, učitelka angličtiny ze SŠOU v Ústí nad Orlicí, jestli bych pro jejich žáky s dyslexií připravila seminář. V pondělí 8. dubna 2019 se pilotní seminář uskutečnil a ráda bych zveřejnila, co oceňuji a co se mi líbilo.

Čtěte více »

Angličtina a aktivní maminka

22.9.2017

Maminka Petra popsala využívání programu Jazyky bez bariér pro své dva syny už v článku "Učebnice angličtiny Hello, Kids!". Právě mi Petra poslala mail s informacemi o dalších aktivitách.

Čtěte více »

Uvažujete o osmiletém gymnáziu?

17.9.2017

Má vaše dítě dyslexii a uvažujete o osmiletém gymnáziu? Je rozumné začít s přípravou už v září? Petrovi s dyslexií a mamince Aleně se to ve školním roce 2016-17 vyplatilo. Jak postupovali?

Čtěte více »

Státní přijímací zkoušky

25.5.2017

Rodiny dětí s dyslexií řeší nejen angličtinu. Nadané děti mají zájem studovat na osmiletém gymnáziu a vstupní branou jsou státní přijímací zkoušky. Petr s dyslexií to zvládl. Po dohodě s jeho maminkou Alenou zde uveřejňuji strategii přípravy pro inspiraci.

Čtěte více »

Vánoce, děti a angličtina

16.12.2016

V online knihově máme 8 anglicko-českých souborů na téma Vánoce. Navštivte s námi vánoční besídku, najezte se v restauraci, nahlédněte do mateřské školky k paní učitelce Alici i na tři základní školy, kde jsou paní učitelky Milada, Alena a Elizabeth. Vánoce máme i v učebnici a jestlipak víte, jak se řekne anglicky jmelí?

Čtěte více »

Přejít na stránku: 1 |  2

Projekt podporují: